• Knihy a CD Moniky Jakubeczovej na Monikaj.sk

  Všetky knihy a CD z dielne Moniky Jakubeczovej

  ~ nájdete v eshope ~

  www.MonikaJ.sk

 • Program Fénix

  Chcete spustiť svoje podnikanie a potrebujete pomoc?

  ~ využite online kurz ~

  Program-Fenix.sk

 • Sprevádzanie - online terapia

  Bývate v zahraničí? Využite Program Sprevádzanie - cez skype

  ~ terapia online ~

  Program Sprevádzanie

 • Koučing a konzultácie

  Potrebujete poradiť?  Rozhodujete sa alebo neviete ako ďalej?

  Nemrhajte časom systémom "pokus-omyl"

  ~ konzultujte alebo sa nechajte koučovať ~

  KoučingKonzultácie

Vyjadrenie k aktuálnemu stavu - boj svetla a tmy

Boj Svetla a TmyTému teroru a aktuálneho stavu v Európe nosím v sebe odvtedy, ako to prepuklo do väčších rozmerov. Ako strach rástol a „lial“ sa na mňa cez facebook (keďže televízor nepozerám a iné médiá tiež nesledujem), tak sa vo mne stupňovalo nutkanie ozvať sa. Stále som to odďaľovala, až kým som nedostala list od veľmi senzibilnej osoby, ktorá priam fyzicky cíti anjelov.
Moja myseľ si povedala: Ak silne spirituálny človek takto reaguje, aký strach môžu prežívať ostatní?
Moje vnútro zachytilo šepot anjelov: Načo ešte čakáš? Odlož ostatné veci a píš!

Citujem zo správy čitateľky:
Mala som vnuknutie „napíš Monike“.....Lebo som strašne citlivá a vnímam túto situáciu vo svete strašne ťažko. Myslím ten strašný teror, čo sa udial všade a naposledy v Paríži. Mám strach, mám deti, rodinu. Snažím sa myslieť pozitívne a veriť, že všetko bude dobré. Ale Monika, tak sa pýtam...ak mňa dokázal upozorniť anjel na menšie nešťastie, ako je možné, že sa neukážu, že ich nepočujú ľudia, ktorí majú prísť o život? A ak je Boh v nás a je všemohúci, lebo je, tak prečo nezasiahne? Ja viem, že dal všetkým slobodnú vôľu sa rozhodovať.....ja viem, že má svoj plán a toto utrpenie nie je jeho dielo...ale, ako sa dá v tejto situácii ešte myslieť pozitívne? Ako sa cítiť bezpečne? Ja viem, že nie Ste kúzelník, ale ak som mala vnuknutie Vám napísať, možno je to cesta cez Vás, aby ste sa spýtali anjelov....

Takže najprv k Bohu a potom k téme, ako zvládnuť tento stav.

….ak mňa dokázal upozorniť anjel na menšie nešťastie, ako je možné, že sa neukážu, že ich nepočujú ľudia, ktorí majú prísť o život? ….
Dôvodov je viac:
1. nie sú tak citliví a nevedia zachytiť odkazy
2. zachytia odkaz, no nepočúvnu
3. je to v ich osude (karme)
4. duša sa vzdáva (únik duše z tohto sveta)
5. existuje aj iná alternatíva, ktorou sa ale nemusíme teraz zaoberať (tento text mi diktujú anjeli, tak to píšem ako vnímam).

...ak je Boh v nás a je všemohúci, lebo je, tak prečo nezasiahne?...
Prečo by mal zasahovať? Keď sme šťastní, čiže keď si vytvárame harmóniu, tiež by mal zasahovať a meniť nám to?
Tak ako existuje karma človeka, tak existuje aj karma krajiny, národov, ale aj Zeme. Duša, keď si pred narodením volí miesto „pôsobnosti“ v danom živote, súhlasí s tým, že si berie na seba aj karmu krajiny či národa. Je to zložitý proces, prosím nechcime všetko pochopiť naraz. Čo sa ani nedá pri takýchto „pozemských“ vibráciách. Je to ako keby sme chceli pretlačiť veľký kameň cez malú dierku vo veľkosti špendlíkovej hlavičky.

...Ja viem, že dal všetkým slobodnú vôľu sa rozhodovať...
A niesť aj následky rozhodnutí! Nato veľa ľudí zabúda.

...ja viem, že má svoj plán...
Boh s nami nemá plán v zmysle šachovnice. Neposúva si nás, nehrá sa s nami ako s bábkami. Má jediný plán - ak zostaneme pri tomto slove. S nekonečnou láskou, nehou a porozumením sleduje všetky naše činy. Nehnevá sa, netrestá nás, len čaká. Milujúco, bez výčitiek ako rodič, ktorý znova láskyplne objíme svoje dieťa, keď sa mu vráti domov po dlhej ceste.

... a toto utrpenie nie je jeho dielo...
Urtpenie, strach, bolesť – to sú všetko potraviny pre nízke energie. Vo svete sa práve odohráva ohromný boj Svetla a Tmy. A my poznáme tú jedinú a najsilnejšiu zbraň, ktorou Zlu môžeme čeliť. A to je LÁSKA.

….ako sa dá v tejto situácii ešte myslieť pozitívne? Ako sa cítiť bezpečne?
Myslieť pozitívne a veriť vo víťazstve dobra nie je rovné naivite.
No rovnako nie je najšťastnejšie nevšímať si udalosti a tváriť sa, že „som spirituálny človek, ja verím, ale nestarám sa o dianie v Európe, veď aj tak bude dobre“.

Je veľmi dôležité chápať, čo sa deje práve teraz. Uvedomiť si, že rastúcim strachom posilňujeme Tmu. Pochopiť, že každý človek na tejto zemi je nepopierateľnou súčasťou tvrdého boja, kde neexistuje stredná línia. Buď žiarime a sme Svetlo, alebo ho svojou ľahostajnosťou zoslabujeme. Rada k tejto téme poviem viac osobne na meditačnom stretnutí 12.12. 2015 v Bratislave (viď. info na konci článku), nie je potrebné to tu rozoberať.

Odkaz anjelov, ako sa zachovať v tejto situácii.

Hrozba je reálna. No na nás záleží, na každom z nás, či bude mať stúpajúcu alebo klesajúcu tendenciu.

STRACH posilňuje hrozbu. Je to palivo nízkych energii. Ak prežívate reálny strach, odoberáte silu Svetlu. Čiže nevedomky a nechtiac sa staviate na druhú stranu.

Svetlo, čiže Lásku, harmóniu, mier a pokoj podporíte VIEROU.

 • Verte v Boha a jeho milostivej pomoci.
 • Verte v to, že všetko dobre dopadne.
 • Verte v pozitívny koniec. Predstavujte si to.
 • Verte tomu, že vy a vaši najbližší sú v bezpečí (ak si to každý bude predstavovať, potom to posilní celú krajinu).

Pravidelne meditujte, resp. modlite sa.

 • Počas meditácie vytvárajte ochranný obal okolo seba, okolo Slovenska, okolo Európy a okolo celej planéty Zem.
 • Meditujte a nechajte, nech láska zo Zdroja naplní vaše telo a potom cez vaše srdce prúdi do planéty, ku všetkým ľuďom.
 • Meditujte a proste svojich anjelov, aby vás, rodinu a krajinu ochránili.

Pozor, nepotláčajte strach, ale eliminujte a prečistite ho.

Pracujme spoločne pre mier. Niekto meditáciou, niekto činmi. Každý z nás má nejaké poslanie. Sú aj takí, ktorí musia fyzicky ochraňovať, resp. na politickej úrovni rokovať za mier. Všetci ostatní sa modlime a šírme lásku. Cielene a s hlbokou vierou v Boha.

Každá modlitba sa počíta!

Anjeli odkazujú každému duchovne založenému človeku, aby sa zmobilizoval a do svojich meditácii či modlitieb preniesol aj prosbu pre pokojné vyriešenie aktuálnej situácie v Európe. Transformujte energiu zo Zdroja a preneste ju na planétu, nech Svetlo rastie... Je to dôležitejšie, než si myslíme.


Monika
(Aj keď mi to príde nevhodné podpísať sa, lebo toto nie je z mojej hlavy. Ja som len dala na papier odkazy.)

Poznámka:
Ak neviete ako sa ochraňovať, ako si vytvárať SPRÁVNE ochranný obal (pre seba ja na celú krajinu či planétu), odporúčam CD, kde je to nahraté: CD Čistenie, liečenie, ochrana


Spomínaný meditačný deň, kde sa dotknem tejto témy a dovysvetlím niektoré nepublikované informácie bude 12.12.2015 v Bratislave - viac informácii na Cesta-lasky.sk

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede nájdete v listárni TU.

Odber noviniek s duchovnou tematikou

Zaujímajú vás nové informácie, novinky, aktuálne či pripravované akcie? Zaregistrujte sa a zostaňte so mnou v kontakte.

UPOZORNENIE: Ak máte účet na portáloch azet.sk, centrum.sk, zoznam.sk a podobne, je možné, že novinky vám nebudú doručované, kvôli špeciálnym serverovým nastaveniam týchto portálov. Často sa mi čitatelia sťažujú, že im nechodia správy-novinky. Preto odporúčam uvádzať GMAIL účet, ktorý je spoľahlivý a s obrovskou kapacitou.

* povinné polia

Po odoslaní vašich údajov dostanete email do svojej pošty, v ktorom nájdete link na potvrdenie vášho rozhodnutia. Prosím kliknite naň a následne zaškrtnite políčko: Súhlasím so zasielaním noviniek (newslettra). Odhlásiť sa z odberu správ budete môcť kedykoľvek jedným kliknutím - cez odkaz v pätičke každej správy.

Eshop: www.MonikaJ.sk

www.monikaj.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prevádzkovateľ tejto stránky, spoločnosť Akadémia-MIA s.r.o., Októbrová 1512/54, 92901 Dunajská Streda, IČO 36824909, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webu cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a pre analytické účely. Používaním týchto stránok súhlasíte s uložením cookies do vášho prehliadača. Viac informácií. SÚHLASÍM