• Zrnko múdrosti: Skôr než sa začnete šplhať po rebríčku úspechu, presvedčte sa, či je opretý o tú správnu budovu. (Stephen Covey)
  • Zrnko múdrosti: Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa nájde blbec, ktorý o tom nevie a spraví to!
  • Zrnko múdrosti: Keď začne fúkať vietor zmien, stavajú sa múry - vetrolamy. Optimisti v tomto čase vytiahnu plachty!
  • Zrnko múdrosti: Nikdy, nikdy ale nikdy sa nevzdávajte. (Winston Churchill)
  • Zrnko múdrosti: Prekážky sú to čo vidíš, keď sa prestaneš pozerať na svoj cieľ. (Brian Tracy)

Transformačný víkend 2018

Podrobné informácie a prihlášku nájdete po kliknutí na banner alebo SEM

Názory účastníkov z roku 2017 (otvorí sa v novom okne):  1. stupeň2. stupeň

Súťaž môj obľúbený citát

Rozdiel medzi osudom a slobodnou vôľou

Cesta osuduOsud je, že mám maslový chlieb a zjem ho.
Slobodná vôla je, že si volím spôsob, ako to spraviť. Môžem ho zjesť nakrájaný na vojačikov, alebo v celku. Krajec chleba môžem držať v pravej, alebo v ľavej ruke. Budem ho jesť dvomi obrovskými hltmi, alebo pomaly, každé malé sústo poriadne rozžujem.

No môžem sa rozhodnúť aj tak, že chleba nezjem. Keďže ale nič iné nemám, po čase vyhladnem natoľko, že sa k nemu vrátim a predsa ho zjem.
Čiže osudom sú určené body, situácie, stretnutia, ktorými človek musí prejsť a slobodná vôľa je to, ako a kedy to spraví.

Rozhodnutia prinesené na základe nesúladu s osudom vytvárajú nové vztyčné body osudu, ktoré ale môžeme klasifikovať ako našu slobodnú vôľu, keďže podľa zákona príčiny a následku všetky skutky spúšťajú reakciu, ktorá má patričný následok.

Umenie života spočíva v tom, aby sme odhalili najkratšiu cestu k nášmu cieľu, čiže prijímať vždy také rozhodnutia, pri ktorých ich následok bude rezonovať s našim osudom.

Čo ak nevieme, čo je cieľ, kam sa máme dostať?
Je to jednoduché: stačí ísť na najžiarivejšej ceste. Tú spoznáme tak, že sme dlhodobo, pri všetkých rozhodnutiach šťastní a radostní. Akonáhle sa vychýlime z týchto pocitov a uviazneme v bolesti, sme na odbočke. Je to znamenie, ktoré by nás malo prinútiť zastaviť, pozrieť sa dozadu a zistiť, kedy sme zišli z cesty. Ak by sa vám zdalo, že nikdy v živote ste dlhodobú radosť neprežívali (kruté detstvo, zlé vzťahy v dospelosti), v ktoromkoľvek okamihu života sa môžete slobodne rozhodnúť, že odteraz to zmeníte.

Slobodnou vôľou si zvolíte rolu obete a budete žiť naďalej v utrpení, alebo sa rozhodnete vykročiť cestou tvorcu vlastného šťastného života. Akonáhle toto rozhodnutie prinesiete, zrazu všetky nástroje potrebné k zmene zbadáte. Boh (Stvoriteľ, Zdroj, Univerzum) vám ich totiž aj dovtedy sústavne podsúval, no dovtedy ste ich vo svojej tme nedokázali rozoznať.

Prajem vám dlhodobo udržateľný šťastný život!
Monika

Z Vašich listov...

Ďakujem veľmi pekne za všetky listy a vyjadrenia čitateľov, či účastníkov osobných stretnutí (cez terapie konzultácie, medit. stretnutia, koučing a pod.)

Vlado po osobnom stretnutí napísal:
Som rád, že som stretol a mal možnosť 3 hodiny svojho života stráviť s takým človekom - s Vami. A potom ešte hodinu s Vašim hlasom (z CD) v aute. Celý čas, odkedy som odišiel, doteraz mám v duši príjemný pocit, pekný pocit. Asi sa tomu hovorí naplnenie.

Nikol po niekoľkých stretnutiach (terapia, koučing) napísala:
...Spomenula som si na ten maják u teba na chodbe ako svietil. A spojilo sa mi to s Tebou. Som Ti vďačná, že si majákom v mojom živote, akýmsi referenčným bodom. Že keď hľadám pravdu, ako to v skutočnosti naozaj je, v Tebe ju nachádzam. Cítim z Teba pravdivosť a lásku. Ďakujem.

Gabika po terapii (po čase) napísala:
Monika, mne sa také veci dejú... Každý deň je zázračný, každý deň mám dôvod ďakovať, takú pohodu, také šťastie doma prežívam, neviem to ani vyjadriť, máš na tom svoju zásluhu, Keby si mi neprišla do cesty, neviem a ani nechcem si predstaviť ako by som žila. Ďakujem Ti za to.

Ďalšie výpovede nájdete v listárni TU.

Odber noviniek s duchovnou tematikou

Zaujímajú vás nové informácie, novinky, aktuálne či pripravované akcie? Zaregistrujte sa a zostaňte so mnou v kontakte.

* indicates required

Rešpektujem Vaše právo na súkromie. Odhlásiť sa z oberu spáv budete môcť kedykoľvek jedným kliknutím.

Trojdňové transformačné stretnutie

Ďalšie projekty

MonikaJ.sk

Eshop Monikaj.sk
TopKoucing.sk

TopKoucing.sk

Zostaňme v kontakte aj cez Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com